Categories
Fotografija Fotošop Turistika

Heiligenblut, part deux

Torej, včerajšnja ekskurzija ((Lapuh, Jereb avtobus, neslane šale, znani obrazi))  je uspela tudi v drugo. Tako kot v prvo, smo se tudi tokrat (pridodan še Bitenc) odpravili s KŠKjevci. Kar sem zapisal že prej, še vedno velja, zatorej bo ta post namenjen bolj fotografiji, kot pa kritiki, ker se ni v bistvu nič kaj spremenilo. Razen mogoče tega, da so nekatere stranske proge napačno označene. Sicer so odprte, tudi snega je dovolj, a niso steptane, zatorej sem na njih s svojimi kratkimi smučkami (Elan Integra 99) veselo lovil zajce, da sem bil na koncu ves pretresen in hrbet me še sedaj boli. Zategadelj je bila to zelo verjetno moja zadnja smuka z omenjenimi dilcami, doma se že svaljkajo bleščeče nove Elanke. Po 7 letih si lahko privoščim kaj novega, rajt?

To so bile fotografije, ki so seveda superiorne prejšnjim, ker niso posnete z mobilnim telefonom, svoje pak pridoda tudi Photoshop. Spodaj dodajam še fabulozne panorame, slikane  po celem smučišču. V zgornjo galerijo jih nekako nisem mogel vpreči, ker WordPress očitno slabo prebavlja zelo velike fotografije. Kakor koli, napasite si oči in pustite kako misel!

  1. Pogled z zgornje postaje
  2. Neznana deklica na sveži progi
  3. Sosednji vršac
  4. Izgubljeni v raju
  5. Pogled na Heiligenblut
Categories
Visoko

Poleti me na luno

Tako si je Bart Howard momljal leta 1954 in zapisal besedilo legendarni pesmi, ki jo največkrat povezujemo s Frankom Sinatro. Danes bi prav lahko “poleteli” nanjo, saj je še posebej svetla ino velika. Zasluga gre njeni orbiti, ki ni okrogla, temveč elipsasta in je ta vikend v točki, ki je Zemlji najbližja. Njeno visokost smo opazovali že na avtobusu, ko smo ob pol petih odšli s smučanja v Heiligenblutu – ko smo odrinili, je bil še prekrasen dan ((Sonce je sijalo in sirene so tulile, nebo je bilo modro, skoraj brez oblačka…)), med vožnjo domov pa se je misteriozno prevesil v noč; tako se je krepil tudi mesec (ki se vrte brez kolesec).

Spodaj je fotka, katero sem posnel nekaj minut nazaj. Šele ob nastavitvi f/4,8 in 1/400 sem dobil spodobno fotko, da se lahko vidi lunino površje, kar me je še posebej presenetilo ((Naloga: na fotki poišči pristajalna mesta ladij iz Apollo programa, pomagaj si z Google Moon)). Še dodaten podatek: slikano s Canon Powershot G9, čeprav se kakšnega 400mm f/2,8 IS ne bi branil 😛

Fotografija lune